ایران در رتبه سوم کشورهای فعال در هفته جهانی فضا قرار گرفت

 | تاریخ ارسال: 1401/7/27 | 

از میان ۸۵ کشور، ایران با برگزاری ۱۲۸ رویداد در رتبه سومین کشور فعال قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، هفته جهانی فضا همه ساله در تاریخ ۱۲ تا ۱۸ مهرماه (۴ الی ۱۰ اکتبر) در سراسر جهان برگزار می‌شود که ایران از سال ۱۳۸۰ (۲۰۰۱ میلادی) به این رویداد جهانی پیوست.
شعار انتخاب شده برای هفته جهانی فضا در سال جاری «فضا و توسعه پایدار» بود که به همت سازمان فضایی ایران و با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضا و سایر مراکز علمی با برگزاری ۱۲۸ رویداد برای گروه‌های مختلف اعم از کودکان، دانش‌آموزان، دانشجویان و متخصصان و عموم جامعه در میان ۸۵ کشور برگزارکننده برنامه‌های هفته جهانی فضا در رتبه سوم قرار گرفت.
از مجموع ۱۲۸ رویداد برگزار شده در هفته جهانی فضا، ۱۴ رویداد برای کودکان، ۴۱ رویداد برای دانش‌آموزان، ۲۶ رویداد برای دانشجویان و متخصصان حوزه فضایی و ۴۷ رویداد برای عموم جامعه برگزار شد.
همچنین ۹۴ رویداد با موضوع کاربرد فناوری فضایی و ۳۰ رویداد با موضوع نجوم و اکتشافات فضایی برگزار و فراخوان و اطلا‌ع‌رسانی در خصوص ۴ مسابقه اعلام شد.
بر اساس این گزارش، در این هفته بیش از ۳۷ ساعت برنامه تخصصی با موضوع آشنایی با کاربرد داده‌های ماهواره‌ای در حوزه‌های مختلف (با ارائه اساتید و متخصصین حوزه سنجش از دور) تحت عنوان برنامه "آرایه" و همچنین نحوه ایده‌پردازی و شکل گیری شرکت‌های فعال در حوزه فضایی تحت عنوان برنامه "ایده تا آغاز" تولید و از طریق وبسایت سازمان فضایی، آپارات و تلویزیون اینترنتی آیو (شبکه آیو جهان‌بین) پخش شد.اعلام فراخوان و اطلاع‌رسانی درباره مسابقات در سطح دانش‌آموزی، دانشجویی و عمومی
از سوی دیگر طی هفته جهانی فضا فراخوان دو مسابقه اعلام و درباره دو مسابقه دیگر که بصورت سالانه و بلند مدت در حال برگزاری هستند، اطلاع‌رسانی شد. "مسابقه خلق آثار هنری دیجیتال بر پایه تصاویر ماهواره‌ای"، "مسابقه طراحی ایستگاه فضایی در مدار"، "مسابقات کن‌ست ایران" و "رقابت علمی و صنعتی طراحی و ساخت ماهواره مکعبی ( کیوبِست) " از این جمله بود.


 


کلیدواژه ها: Iranian Space Agency | directorate of Sahab Company | Scientific and industrial competition for the design and development of cubic satellites |CAPTCHA
دفعات مشاهده: 211 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مسابقه ماهواره مکعبی (کیوب ست) می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved | Iranian Cube-sat Competition

Designed & Developed by : Yektaweb