بیانیه دبیرخانه مسابقات ماهواره های مکعبی بیانیه دبیرخانه مسابقات ماهواره های مکعبی

 | تاریخ ارسال: 1402/11/15 | 
بسمه تعالی
قابل توجه شرکت کنندگان و مخاطبان محترم ادوار مسابقات ماهواره‌های مکعبی
با سلام و احترام
همانگونه که مستحضرید سلسله مسابقات ماهواره‌های مکعبی با هدف ترویج دانش فنی این موضوع و ایجاد بخش خصوصی توانمند و نیز تربیت نیروی متخصص و کارامد در این حوزه، از سال ۱۳۹۵ و با همکاری جمعی از متخصصین با تجربه و دلسوز این صنعت، شکل گرفته و برکات و نتایج سودمندی برای کشور و برای این صنعت حاصل نموده است.
اگرچه برگزاری این مسابقات بدلیل عدم حمایت سازمان‌های مسئول دولتی در سالهای مختلف با مشکلاتی مواجه بوده است و علیرغم قول‌ها و تعهدات رسمی ایشان مبنی بر حمایت از تیم‌های برنده، مسابقات به مرحله آخر یعنی پرتاب ماهواره نرسید، ولی حمایت برخی حامیان غیردولتی و استقبال پرشور تیم‌های مختلف موجب شد مجموعه کیوبِست علیرغم مشکلات عدیده به بخش عمده‌ای از اهداف خود از جمله توجیه صاحبان مساله و متولیان صنعت، نایل آید.
اکنون پس از برگزاری چهار دوره‌ی این مسابقات، شاهد وقایع و رویدادهایی هستیم که نشان میدهد این مجموعه رسالت خود را در این زمینه به انجام رسانده و بعد از این، مسیر ایجاد شده می‌تواند توسط مجموعه‌های دیگر طی شود. خوشبختانه بخش دولتی پس از سالها به اهمیت این موضوع پی برده است و در حال برگزاری رویدادی مشابه می باشد.
 اگرچه اجرای چنین فعالیتهایی توسط بخش خصوصی یا نهادهای غیردولتی کاملا امکانپذیر می‌باشد، لیکن دبیرخانه کیوبِست آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن تجربیات چند ساله خود به برگزارکنندگان اعلام می‌دارد.
بر این اساس دبیرخانه مسابقات ماهواره‌های مکعبی (کیوبِست) علیرغم فراخوان دور جدید این مسابقات و ضمن تشکر از تیمهای شرکت کننده به استحضار می رساند:
با توجه به اینکه هدف تشکیل این دبیرخانه انجام کارهای زمین مانده در این صنعت بوده است و نظر به اینکه در حال حاضر پژوهشگاه فضایی ایران در حال برگزاری رویدادی کاملا مشابه است، ادامه مسابقه بشکل قبل به صلاح نبوده و نوعی موازی کاری محسوب میشود و لذا فراخوان مذکور تعلیق می‌گردد تا بزودی این دبیرخانه فراخوان خود را بروزرسانی کرده و با رویکردی جدید در خدمت شرکت کنندگان محترم و علاقمندان این صنعت باشد.
امید است بدینوسیله بتوان گامی نو هر چند کوچک، در حد بضاعت این مجموعه و در این راستا برداشت.
با تشکر
دبیرخانه مسابقات ماهواره های مکعبی (کیوبِست)CAPTCHA

دفعات مشاهده: 208 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مسابقه ماهواره مکعبی (کیوب ست) می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Iranian Cube-sat Competition

Designed & Developed by : Yektaweb